Гурток козацько-лицарського виховання «Джура»
Керівник - Родчин Василь Романович, вчитель предмета «Захист України»
Учасники – 15 учнів 10-11 класів
Програма - «Джура» /216 год. – 6 т. год./, Програма гуртка (авт. Бондарчук О.С.), Рішення експертної комісії з позашкільної освіти від 12.09.2022 /протокол №2/
Головною метою занять гуртка є формування та розвиток повноцінної особистості, гармонійної людини, патріота Батьківщини, формування почуття патріотизму, свідомого ставлення до питань особистої безпеки, засвоєння теоретичних знань та практичних навичок поведінки в екстремальних ситуаціях, розвиток творчого потенціалу та соціальної активності, розумових і фізичних якостей, готовності до виконання громадянського та конституційного обов’язку – особистої відповідальності щодо захисту Вітчизни.
На заняттях вчитель використовує елементи козацької педагогіки, досвід предків з вихованню підростаючого покоління, вчить виконувати закони кодексу «лицарської честі», який передбачає готовність захищати слабших і менших; сприяє формуванню в учнів почуття любові до батьків, рідної мови, відданого ставлення до України, а шляхетного до дівчини, Матері, Жінки; турботи про розвиток національних традицій, звичаїв, обрядів, бережливого ставлення до рідної землі, природи; уміння скрізь і всюди чинити шляхетно, виявляти інші чесноти; не шкодити своїми діями іншим.
На заняттях гуртка учні знайомляться з визначними подіями історії рідного краю, вивчають історію запорізького козацтва, займаються військово-прикладними видами спорту, відродженням військово-спортивного мистецтва, готують себе до служби в лавах Збройних сил України. Більшість занять носить практичний характер з елементами змагань та інтелектуальних ігор, що сприяє участі вихованців у І та ІІ етапах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).
Гурток «Юний стрілець»
Керівник - Родчин Василь Романович, вчитель предмета «Захист України»
Учасники – 15 учнів 8-11 класів
Програма - «Юний стрілець» /105 год. - 3 т. .год./, Навчальна програма для організації стрілецького гуртка/ Автор Ю. Галагуза. Схвалено та рекомендовано до використання науково-методичною радою Івано-Франківського ОІППО 04.03.2022 р. протокол №2.
Мета програми: формування компетентостей особистості засобами стрілецького спорту та військової справи.
Основні завдання роботи полягають у формуванні психічної та соціально-психологічної сфер особистості;
Протягом навчання діти вивчають призначення, бойові властивості, тактико-технічні характеристики і будову стрілецької зброї (пневматична гвинтівка, пістолет), призначення, бойові властивості, тактико-технічні характеристики зброї і її бойове застосування; основні положення внутрішньої і зовнішньої балістики; порядок вивірки прицілу; правила стрільби із стрілецької зброї по нерухомим і рухомим цілям, правила зберігання, збереження, підготовки до стрільби і експлуатації зброї.
Гурток «Біологія рослин»
Керівник - Чіх Марія Василівна, вчитель біології
Учасники – 15 учнів 5-8 класів
Програма - «Біологія рослин» /144 год. - 4 т. год./. Навчальна програма з позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму. Автор В. Л. Адріанов. "Схвалено для використання в навчальних закладах" (лист національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді від 15.05.2023 р. протокол №2).
Мета навчальної програми полягає у формуванні ключових компетентностей особистості у процесі засвоєння системи знань з біології рослин, оволодіння уміннями і навичками дослідництва та експериментальної діяльності.
Завдання програми: формування таких компетентностей:
- пізнавальної: оволодіння основним термінологічним апаратом, поглибленння знань з теоретичних основ біології рослин, ознайомлення з сучасними основами дослідницької діяльності;
- практичної: уміння застосовувати знання під час постановки експерименту, набуття навичок у розмноженні та вирощуванні культурних та дикорослих рослин в умовах відкритого і захищеного ґрунту відповідно до сучасних екологічно обґрунтованих технологій, постановки лабораторних та проведення польових дослідів, ведення фенологічних спостережень та польового щоденника, уміння обирати потрібні джерела інформації та користуватись ними;
- творчої: розвиток самостійності, творчої ініціативи, формування творчих здібностей, потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні; уміння переносити знання в нову життєву ситуацію та застосовувати їх; формування досвіду проєктної та дослідницької діяльності;
- соціальної: усвідомлення принципів сталого розвитку, формування екологічної культури та мотивації на здоровий спосіб життя, потреби у професійному
самовизначенні, самоосвіті та саморозвитку, готовності до безперервної освіти,
розвиток підприємливості, позитивних якостей емоційно-вольової сфери: працелюбства, наполегливості, відповідальності, доброзичливості, поваги до людей; навички міжособистісної взаємодії, здатності працювати в команді.
Гурток «Основи програмування: мобільні застосунки (додатки) ОС android»
Керівник - Костів Володимир Михайлович, вчитель інформатики
Учасники – 15 учнів 6-8 класів
Програма - «Основи програмування» /144 год. - 4 т. год./. Навчальна програма з позашкільної освіти науково-технічного напряму. Автори Я. С. Бондар, Н. Ю. Ніколайко "Рекомендовано МОН України" (лист МОН України від 07.10.2019 р. №1/11-8872).
Метою програми
є формування компетентностей особистості засобами програмування застосунків
(додатків) для мобільних пристроїв.
Програма
передбачає навчання основам програмування в ОС Android.
Середовище MIT
App Inventor, реалізоване за парадигмою «хмарних технологій», має широкі
можливості для розробки колективних проектів, самостійного та дистанційного
навчання.
Реалізовано
принцип BYOD – «bring your own device», що перекладається, як «принеси свій
власний пристрій». Вихованці встановлюють, тестують та демонструють створені
проекти на власних смартфонах або планшетах. Вони наочно бачать результати
своєї роботи, можуть застосувати їх в реальному житті. Отримані знання та
навички алгоритмізації застосовні і в інших середовищах програмування.
Немає коментарів:
Дописати коментар